Fotógaléria
Szárnyaló barkácsolás
A Batthyány-i utcai óvoda Maci csoportjában 2025.11.20.-án családi délutánt szerveztünk a szülőknek, gyerekeknek, testvéreknek. Mindenki érdeklődésének, szabadidejének megfelelően , önként jelentkezve vehetett részt az összejövetelen. Voltak, akik csak ketten érkeztek gyermekükkel, de akadtak 4-6 fős családok is.
A munkadélután középpontjában a madáretetők közös elkészítése állt, ami éppen aktuálissá is vált a téli időjárás beköszöntével.
Minden család magához vette, összeválogatta az "alkatrészeket", s megkezdődött a közös barkácsolás. Kalapácsok zajától lett hangos a terem. Jó volt látni, ahogy mindenki kivette a részét a munkából, s össze dolgozott apraja-nagyja.
Elkészültek az etetők, amit természetesen mindenki haza vihetett saját otthonába, udvarába kihelyezni a madarak téli etetéséhez. A barkácsolás után még játszottunk egyet közösen, ahol a szülők is egy rövid időre ismét gyerekekké válhattak.
A program célja /amely számos pozitív hatással jár/: a családok bevonása, a szülő-gyermek kapcsolat erősítése, minőségi együtt töltött idő, pozitív élmény megélése volt. Mind e mellett kihangsúlyoztuk a környezettudatos gondolkodásra nevelés, madárvédelem fontosságát is.
A méretre szabott faanyagot Lukács Béla helyi vállalkozó készítette, biztosította számunkra /támogatva ezzel programunkat/, akinek ezúton is köszönjük és hálásak vagyunk érte.
Nagy örömünkre szolgált, hogy ilyen sokan csatlakoztak, és bízunk benne, hogy a jövőben is hasonlóan sikeres közös programokat szervezhetünk.
Sztrinkó Tünde - óvodapedagógus
Lámpások ragyogása kísérte a város idei Márton-napját
Az idei Márton-napi ünnepség városi szinten valóságos közösségi élménnyé nőtte ki magát, amelyet rendkívül nagy érdeklődés kísért. A rendezvény a Szent Anna Katolikus Általános Iskola és Óvoda gyermekeinek és diákjainak érkezésével vette kezdetét, akikhez hamarosan a város többi intézményének csoportjai is csatlakoztak, így sokszínű és derűs forgatag alakult ki a téren. A program első lélekmelengető mozzanataként a templomban sor került a lámpások ünnepélyes megáldására. A nagy számban összegyűlt résztvevőket Gyirán Péter atya ünnepi gondolatai, valamint a Hetvenszer Hétszer együttes előadásában elhangzó dallamok különösen szép, emelkedett hangulatba vezették. A templomi események lezárását követően Ördögh Edit alpolgármester asszony köszöntötte az egybegyűlteket, szavaiban hangsúlyozva a közösség erejét és a hagyományőrzés fontosságát. Ezután a Biztos Kezdet Nyitnikék Gyerekház munkatársa, Agócs Lászlóné – sokak számára csak Márti néni – élményszerűen mesélte el Szent Márton történetét, közelebb hozva a legendát kicsikhez és nagyokhoz egyaránt. A jó hangulat tovább fokozódott, amikor Lukács Edit óvónő vezetésével kezdetét vette az "Így tedd rá" népi mozgásos táncház, amelybe örömmel kapcsolódtak be minden korosztály képviselői. A rendezvény ideje alatt a téren forró tea és libazsíros kenyér várta a résztvevőket, míg a parkban izgalmas libakereső játékokkal készültek a szervezők. A lelkes gyerekek apró édességekkel is gazdagodtak, ami tovább emelte a vidámságot és a közösségi hangulatot.
A sikeres esemény megszervezésében az Imre Zoltán Művelődési Központ nyújtott jelentős segítséget, míg a Biztos Kezdet Nyitnikék Gyerekház is aktívan részt vállalt a programok összeállításában és lebonyolításában. A közös munka eredményeként egy szeretetteljes, és valóban emlékezetes Márton-napi ünnepség valósult meg, amely méltón hozta össze a város közösségét.
A
támogatásért és részvételért az alábbiaknak szeretnénk köszönetet mondani:
•
aJánoshalma Városi Önkormányzatnak
• a
Szent Anna Katolikus Általános Iskola és Óvodának
• a
Jánoshalmi Hunyadi János Általános Iskolának
• a
Gyermeklánc Óvoda és Bölcsőde, Család- és Gyermekjóléti Központ munkatársainak
• Rendek
Csabának és Rendek Gergőnekvalamint
minden olyan személynek, aki bármilyen módon hozzájárult a 2025-ös Márton-nap
megvalósításához.
Lippai-Ádám Nikolett
Mazsola
Jó kis csemege, szeretik a gyerekek, ugyan most mégsem azért volt főszereplője óvodánknak. Most az ősz búcsúztattuk és Bálint Ágnes Mazsola című meséjét hallgathatták a gyerekek egy irodalmi délelőtt keretein belül, ahol ők maguk is elmondhatták, feleleveníthették az ősz óta tanult verseiket. A nagycsoportosok és a középső csoportos óvodások nagyon ügyesen remekeltek a tudásaikkal. A meghitt, családias légkörben egymás, között sokkal bátrabban, magabiztosabban álltak ki verstudásaikkal. Az őszi hangulatot nem csak lámpásainkból és Mazsola tökházikójából jövő meleg fények adták, hanem még egy hangszer hangja is beburkolta, egy csellójé. Az irodalmi délelőtt hangulatát egy kis zenei aláfestéssel próbáltuk még művésziesebbé tenni. Ráadásul olyan csellistánk volt, aki maga is a Gyermeklánc óvodás volt, majd a Hunyadi János Általános Iskola és most a Mezőgazdasági Szakiskola tanulója Gyuris Janka, aki nagy szorgalommal és kitartással tanulja, sok jó eredménnyel a csellózás művészetét ezúton is köszönjük Jankának, hogy eljött közénk és megörvendeztette kis óvodásainkat. Különleges hangszerével hozzájárult az irodalmi délelőttünk szebbétételéhez. Jó érzés arra gondolni, hogy gyermekeink tudása, amelyet itt az ősz során szerezhettek, azt most még egyszer elmélyíthettük bennük a művészet eszközeivel, hogy ők maguk is vágyják majd használni. Mi mindent megteszünk, hogy kreatívak és alkotni vágyók legyenek még felnőtt korukban is.
Kovácsné Vincze Anikó - óvodapedagógus

Békés, szép ünnepet kívánunk minden kedves családunknak!
